Máme pro vás řešení

Google+

Mapa webu»Oprava notebooků

Údržba počítačů Opravy notebooků Opravy tabletů

Opravy notebooků a grafických karet

Většina našich zákazníků má tento problém, který umíme vyřešit:

-    Notebook nenastartuje do OS, nebo se restartuje. Vadný pevný disk (HDD).  Výměna disku, instalace OS dle licence + aktualizace a programový balíček, migrace z poškozeného disku.

-    Notebook hučí, ale nenaběhne obrazovka.Vadná základová deska (studené spoje na severním můstku, či grafické kartě). Výměna, či oprava základové desky.

-    Notebook je pomalý. Vyčištění notebooku a jeho optimalizace, nebo reinstalace OS, nebo upgrade počítače.

-    Notebook nejde zapnout. Vadný zdroj, nebo základová deska. Výměna zdroje, nebo oprava základové desky.

-    Notebook hučí. Výměna či oprava ventilátorů. Vyčištění počítače od prachu, výměna teplovodivé pasty.

-    LCD u notebooku se vypíná (nejde podsvícení). Vadný flex kabel, nebo LCD. Výměna LCD či flex kabelu.

-    Politá klávesnice. Čištění pomocí ultrazvuku, nebo výměna.

Stále častěji se setkáváme se závadou noteboků, které běžný servis řeší výměnou základové desky, nebo celé grafické karty. Tato výměna je však velmi finančně náročná. Proto jsme začali provádět opravy pomocí infra pájecí stanice, které umí přesně pájet BGA obvody a zachránit tak notebook před vyhozením.

Popis závady:

Notebook nezobrazuje správně. Přes LCD jsou vertikální či horizontální pruhy. Notebook po čase nejde ani zapnout. USB hlásí přetížení. Nejdou nainstalovat ovladače na grafickou kartu.
V nouzovém režimu jde jen 16 barev.

Příčina závady:

Závada je způsobena nekvalitním chlazením notebooku. Chladič nebyl dlouho čištěn, nebo výrobce použil nekvalitní chladící blok. Naneštěstí se tato závada projeví až po určitém čase. Většinou tak 2 - 5 let po zakoupení. Grafická karta, nebo chipset nejsou snadno vyměnitelné jako procesor, který je v patici. Tyto komponenty jsou napájené přímo na základní desku notebooku, jako spoj mezi deskou a komponentem jsou použity cínové bezolovnaté kuličky. Díky vysokým teplotám, mohou tyto kuličky časem oxidovat a vznikat tak (studené) spoje mezi základní deskou a danou komponentou. Předejít této závadě jde jen velmi těžko. Pokud však pravidelně necháváte svůj notebook vyčistit od prachu (1x za rok) snížíte tím riziko vzniku této závady minimálně o 50%.

Čím opravujeme:

PC-HELP Plzeň

Náš zásah provádíme výhradně infra pájecí stanicí s předehřevem, která je programována a řízena přímo počítačem. Díky tomu můžeme kontrolovat a upravovat teplotní křivku během celého pájení. Tento způsob je nejšetrnějším řešením čímž dosahujeme při opravách 90% úspěšnosti. V současné době nabízíme opravy pro notebooky, grafické karty i herní konzole. Nutno si uvědomit že samotné pájení je jen část celého servisního zásahu. Celý servisní zásah je rozdělen do těchto úkonů:

Jak opravujeme

1) Rozebrání celého notebooku a vyndání základové desky.
2) Příprava na pájení (zakrytování součástí které nechceme
   vystavit vysokým teplotám) a nanesení pájecí pasty.
3) Samotné pájení, případné překuličkování celého chipu.
4) Očištění od pájecí pasty.
5) Sestavení celého notebooku a jeho oživení.
6) Otestování opravy.

V případě opravy grafické karty (do stolního počítače) je montáž mnohem méně náročnější, což se pozitivně projeví i v ceně opravy.